Aktualności Aktualności

"100 dębów na 100-lecie"

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Wójt Gminy Brody, Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Brodach oraz Nadleśnictwo Lubsko zorganizowali wspólne sadzenie 100 dębów.

Sadzenie pamiątkowych dębów miało miejsce 9 listopada 2018 r. na placu za Orlikiem w Brodach. Sadzonki dębów zostały wyhodowane w leśnej szkółce Nadleśnictwa Lubsko.

Podczas akcji sadzenia ponowała uroczysta i bardzo radosna atmosfera. W pewnym momencie uczestnicy  zaobserwowali lecącego w pobliżu bielika, który niczym "dobry duch" wkrótce zniknął we mgle.

Dla upamiętnienia wydarzenia, wykonana została pamiątkowa tablica, która została zamocowana na głazie położonym w miejscu posadzenia dębów. Symbolicznego odsłonięcia tablicy dokonali: Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Brodach Barbara Czahajda, Przewodniczący Rady Gminy Brody Lech Kossak oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubsko Leszek Banach.  

"Dziękuję panu Pawłowi Mrowińskiemu, pomysłodawcy akcji, za zorganizowanie i dostarczenie sadzonek drzew, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Lubsko za wsparcie finansowe, firmie Tempus Żary za wykonanie tablicy pamiątkowej oraz panu Jakubowi Schlaffke za przekazanie głazu. Pracownikom Urzędu Gminy za przygotowanie terenu." - stwierdził wójt Ryszard Kowalczuk - gospodarz terenu

 

 

Wydarzenie zapoczatkowało gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które miały miejsce w dniach 9 - 11 listopada w Brodach i wpisało się w wiele innych podobnych uroczystości, które odbywały się w całym kraju.