Aktualności Aktualności

Akcja sprzątania opon w lesie

Po około 4. tygodniach od wykrycia wielkiej sterty opon w Nadleśnictwie Lubsko, odpady zostały sprzątnięte.

Przypominamy: W kwietniu miejscowy leśniczy odkrył stertę odpadów, które zostały podrzucone do lasu, przy drodze Brody - Zasieki. 

Oprócz zużytych opon, wśród śmieci była także m.in. wełna mineralna, papa oraz folia porozbiórkowa.

Nadleśnictwo Lubsko zwróciło się z apelem o pomoc. Odzew przerósł oczekiwania leśników. Film przedstawiający sprawę był wyświetlany w wielu różnych mediach. Na FB udostępniło go ponad 1,6 tys. osób.

Sprzątnięcia podjęła się nieodpłatnie firma "RECYKL" ze Śremu (oddział w Krośnie Odrzańskim). Przy uprzątaniu odpadów oraz załadunku opon społecznie wzięli udział także pracownicy firmy SklepOpon.pl z Krakowa, którzy wcześniej również dekralowali nieodpłatną pomoc.

 

 

Podczas załadunku oszacowano liczbę opon. Było ich ok. 700 sztuk! Kilka opon posłuży jako dodatkowe dowody w sprawie.

Wszyscy zaangażowani w akcję sprzątania wyrazili nadzieję, że do takich sytuacji już nie będzie dochodziło, a sprawca zostanie odnaleziony.

Wszystkim osobom i firmom, które wyraziły chęć pomocy, dzieliły się radami i wskazówkami, serdecznie dziękujemy!

Link do artykułu z filmem: "Sterta opon w lesie. Sprawca poszukiwany."

Opis zdjęcia głównego: Na pierwszym planie stoi dwóch mężczyzn. Po lewej stronie - ubrany po cywilnemu w jasnobrązowej kurtce i okularach dyrektor firmy RECYKL, po prawej - leśnik w zielonym ubraniu i czapce "maciejówce". Za panem dyrektorem widoczny jest leśniczy w roboczej, służbowej kurtce w maskujące łaty - bez czapki oraz sześciu mężczyzn, którzy ładują opony ze sterty odpadów do samochodu ciężarowego z dużą otwartą, niebieską przyczepą wyładowaną czarnym oponami. Przed przyczepą oprócz opon widoczna jest sterta śmieci. Po obu stronach leśnej drogi znajduje się las sosnowy, w tle widoczne korony brzóz w świeżej zieleni.