Aktualności Aktualności

Bezpieczne wakacje

Rozpoczęły się wakacje, tak upragnione przez dzieci i młodzież szkolną, ale także przez osoby dorosłe! Aby wakacyjne wyprawy były wspaniałą przygodą, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wiele osób, czy to indywidualnie, czy w grupach zorganizowanych, skorzysta przede wszystkim z terenów powszechnie dostępnych dla społeczeństwa, czyli z polskich lasów.

Zapraszmy do obejrzenia prezentacji z praktycznymi informacjami, pomocnymi w przygotowaniu się do bezpiecznej, wakacyjnej wycieczki do lasu.

Bezpieczne wakacje 

Gdzie na urlop?

Przy planowaniu urlopu w kraju i wyborze najbardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynku warto skorzystać z podpowiedzi fachowców. Polecamy audycję Urlop w Polsce? Świetny pomysł!

Powszechnie dostępnym źródłem informacji o lasach są mapy tematyczne (w tym mapa turystyczna), dostępne na stronie internetowej (można pobrać aplikację):  Bank Danych o Lasach.

Na terenie całego kraju znajduje się wiele ośrodków, miejsc biwakowych, szlaków pieszych i konnych, terenów wartych odwiedzenia, dlatego warto zajrzeć na stronę internetową danego nadleśnictwa, na terenie którego planuje sie pobyt (zakładka: Turystyka). Cennym źródłem informacji jest także strona internetowa Czas w las.

Życzymy wielu udanych wypraw oraz wspaniałych, wakacyjnych przygód!

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej:

1) Lasów Państwowych w artykule Lato, lato, lato czeka!

2) RDLP w Zielonej Górze w artykule Bezpieczny wypoczynek w lesie.