Aktualności Aktualności

Konkurs przyrodniczy przedszkolaków

OEPL w Jeziorach Wysokich gościł najmłodszych przyjaciół przyrody podczas XVII edycji Konkursu Wiedzy Przyrodniczej.

W konkursie wzięło udział ponad 50. dzieci z Przedszkola nr 2 w Lubsku, Przedszkola w Tuplicach i Przedszkola w Brodach. Drużyny reprezentujące swoje przedszkola zmagały się z bardzo ciekawymi i pouczającymi zadaniami praktycznymi, dotyczącymi przyrody i ochrony środowiska. Były zagadki, układanki, rozpoznawanie głosów zwierząt, gry sprawnościwe i piosenki o Ziemi i wiośnie!

Zadania konkursowe przygotowała pani Marysia z Przedszkola Samorządowego w Brodach, która tez konkurs prowadziła - dynamicznie i wesoło!

Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Brodach pani Grażyna Kaczmarczyk podkreśliła, że przez cały rok przedszkolaki zdobywają przyrodniczą wiedzę i umiejętności, a konkurs jest podsumowaniem całorocznej pracy.

Zmagania drużyn oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Dorota Sułkowska, pani Beata Golis i pani Ilona Mrowińska. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Przedszkola nr 2 w Lubsku , drugie drużyna z Przedszkola Samorządowego w Brodach, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Przedszkola w Tuplicach. Wszyscy wspaniale się zaprezentowali!

Nadleśnictwo Lubsko ufundowało albumy przyrodnicze i "leśne" upominki dla wszystkich laureatów!

 

Zwycięska drużyna z Przedszkola nr 2 w Lubsku podczas "sprzątania stawu", fot. Paweł Mrowiński