Aktualności Aktualności

Las szumiał w buziach

W klimatycznej kawiarence Lubskiego Domu Kultury po raz 16. odbył się finał konkursu recytatorskiego "Las w prozie i poezji".

Konkurs jest organizowany corocznie przez Nadleśnictwo Lubsko we współpracy ze szkołami, Publiczną Biblioteką w Lubsku oraz Lubskim Domem Kultury.

W finale konkursu udział wzięło 42. recytatorów reprezentujących szkoły z terenu nadleśnictwa - od pierwszej klasy szkoły podstawowej po licealistów. 

Komisja konkursowa pod przewodnictwem pani Cecylii Tęciorowskej oceniała nie tylko kunszt recytatorski ale także dobór repertuaru.

Dyplomy, nagrody i upominki w postaci edukacyjnych publikacji oraz toreb przyjaznych środowisku - dla wszystkich uczestników konkursu - przygotowało Nadleśnictwo Lubsko.

Laureaci:

Grand Prix 16. edycji konkursu "Las w prozie i poezji" przyznano Sarze Czaprackiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku!

I Uczniowie z klas 1-3 SP:

1 miejsce - Stanisław Maciszonek z SP nr 3 w Lubsku; 2 miejsce - Dominika Walerych z SP w Brodach; 3 miejsce - Maksymilian Grześkowiak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubsku.

Wyróżnienia: Sabrina Mikoś z SP w Jasieniu, Hanna Jagiełło i Nadia Józefowicz z z Niepublicznej SP w Mierkowie.

II Uczniowie z klas 4-6 SP:

1 miejsce - Antoni Szewczyk z SP w Jasieniu; 2 miejsce - Michał Kluwak z SP w Jasieniu; 3 miejsce - Oliwia Niewczas z Niepublicznej SP w Mierkowie .

Wyróżnienia - Jowita Gebułowicz z SP nr 1 w Lubsku, Marta Nowakowska z Niepublicznej SP w Lubsku oraz Natalia Kowalska z SP w Tuplicach.

III Uczniowie z klas 7-8 SP, 3. gimnazjum i szkół średnich:

1 miejsce - Karolina Pożoga z SP nr 1 w Lubsku; 2 miejsce - Mikołaj Chaszczewski z SP w Jasieniu; 3 miejsce - Estera Zając z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku.

Wyróżnienie: Michał Lisicki z SP nr 3 w Lubsku.

Serdecznie gratulujemy laureatom, wszystkim finalistom oraz ich nauczycielom i rodzicom!