Aktualności Aktualności

Lasy na Pikniku Naukowym

Leśnicy z zielonogórskich nadleśnictw przygotowali wiele atrakcji podczas IV Pikniku Naukowego w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze! 

"Halo, halo Księżyc, tu Ziemia" - zgodnie z hasłem tegoroczny Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze w wielu momentach nawiązywał właśnie do Księżyca, ale nie tylko.

Organizatorzy przygotowali specjalne strefy: KOSMOS, RELAKS, EKSPERYMENT, PRZYRODA oraz PARTNERZY, gdzie można było wziąć udział w zajęciach związanych z popularyzacją nauki, przede wszystkim poprzez zabawę i jej doświadczanie.

Leśna Osada przygotowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we współpracy z Nadleśnictwami: Lubsko, Gubin, Lipinki Łużyckie oraz Torzym przyciągnęła wielu odwiedzających, którzy wzięli udział w warsztatach i eksperymentach na temat drewna i leśnej przyrody, w tym także nieożywionej. 

Szef Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich - Paweł Mrowiński wystąpił na scenie głównej Pikniku, gdzie przeprowadził pokaz szyszek sosen z różnych stron świata. 

Więcej szczegółów na stronie internetowej: http://centrumnaukikeplera.pl/piknik2019/