Aktualności Aktualności

Turniej "Żywioły lasu"

W rozgrywkach regionalnych turnieju "Żywioły lasu" wzięło udział 10 drużyn ze szkół podstawowych z terenu Nadleśnictwa Lubsko.

Turniej strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu” to ogólnopolskie wydarzenie promujące działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu. Rozgrywki regionalne będą odbywać się do 7 czerwca br. w 50. jednostkach Lasów Państwowych. Wtedy też poznamy 8 zwycięskich drużyn, które zakwalifikują się do rozgrywek krajowych.

 

 

Zwycięska drużyna rozgrywek w Nadleśnictwie Lubsko to drużyna "Żywioł trzeci" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubsku pod opieką nauczycielki Renaty Pisarskiej.

 

 

Drużyna osiagnęła znakomity wynik 767 pkt., co plasuje ją na drugim miejscu w dotychczasowym rankingu drużyn. Aktualny ranking można śledzić pod linkiem: ranking drużyn

II miejsce zajęła drużyna "Grinki" ze Szkoły Podstawowej w Brodach pod opieką nauczyciela pana Roberta Kochanowskiego z wynikiem 743 pkt. (6. miejsce w dotychczasowym krajowym rankingu), a III miejsce drużyna "Zielone ludki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku pod opieką nauczycielki pani Katarzyny Kowalczyk.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju i ich nauczycielom!

Więcej informacji o turnieju "Żywioły Lasu": https://zywiolylasu.com.pl/