Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie III edycji Akcji "Zjednoczeni Krwią" 2023 - dziękujemy za wspaniałą hojność!

Razem oddaliśmy niemal 83 litry krwi, tworząc piękny przykład altruizmu i wspólnoty. Dziękujemy wszystkim za hojność i zaangażowanie w Akcję „Zjednoczeni Krwią”.

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Leśnik" w Łagowie, odbyła się niezwykła Akcja "Zjednoczeni Krwią". To wydarzenie, które dało nam możliwość być częścią czegoś większego...!

 
Dwadzieścia formacji mundurowych województwa lubuskiego wzięło udział w III edycji Akcji "Zjednoczeni Krwią" organizowanej przez leśników w Łagowie/ fot. Ewelina Fabiańczyk

Wszystkim, którzy wzięli udział w Akcji, pragniemy serdecznie podziękować! Każda kropla krwi ma ogromne znaczenie i razem stworzyliśmy piękny przykład altruizmu. Dzięki wszystkim krwiodawcom, wspólna mobilizacja przyniosła wspaniały rezultat - efektem było oddanie niemal 83 litrów krwi przez 184 hojnych dawców z formacji mundurowych.


Uczestnicy III edycji Akcji "Zjednoczeni Krwią" przy Ośrodku Wypoczynkowym "Leśnik" w Łagowie/ fot. Sławomir Bąk z Nadleśnictwa Świebodzin

Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w jej organizację, pracownikom nadleśnictw z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. To także wielkie podziękowania dla sztabu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, nieocenionego partnera tego przedsięwzięcia. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich wolontariuszy i przedstawicieli Klubów Honorowych Dawców Krwi przy RDLP w Zielonej Górze, RDLP w Szczecinie i Komendzie Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim - dziękujemy Wam za dodatkowe wsparcie.

Podziękowania przekazujemy również do zespołu sygnalistów i edukatorów leśnych, którzy w Leśnej Osadzie, wspólnie z partnerami, przygotowali moc bardzo ciekawych pokazów, warsztatów i zabaw edukacyjnych. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione. Pozytywne wrażenia przy realizacji tak wyjątkowego przedsięwzięcia na pewno na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników!

Niespodzianką dla uczestników akcji był także występ Łukasza Łyczkowskiego z zespołu „5 RANO”, który wspaniale uczcił szczytny cel akcji wyjątkowym recitalem.

Szczególne podziękowania dla patronów honorowych, którzy wsparli nas w organizacji akcji:

  • Minister Zdrowia,
  • Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
  • Narodowe Centrum Krwi,
  • Wojewoda Lubuski,
  • Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.


W trakcie wydarzenia, każdy krwiodawca symbolicznie wypełniał płynem butlę co stanowiło odpowiednik bieżącego rezultat w działań w sali donacyjnej/ fot. Ewelina Fabiańczyk

Mamy również ogromną radość ogłosić, że koordynatorem przyszłorocznej, IV edycji Akcji "Zjednoczeni Krwią", będzie Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim.


Dyrektor RDLP w Zielonej Górze i Dyrektor RDLP w Szczecinie w trakcie symbolicznego przekazania Komendantowi Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. koordynacji kolejnej edycji Akcji "Zjednoczeni Krwią"/ fot. Ewelina Fabiańczyk 
 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego wydarzenia i do śledzenia naszych aktualności na profilu Facebook (link), ponieważ nasza wspólna przygoda w służbie dla innych trwa i będzie kontynuowana.