Asset Publisher Asset Publisher

Warsztaty z grą Super surowiec na Podlasiu

Pracownicy Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich poprowadzili warsztaty w Centrum Promocji Drewna w Nadleśnictwie Łuków, na terenie RDLP Warszawa.

Centrum Promocji Drewna "JATA", to nowoczesny, wykonany w 100% z drewna, budynek, który  powstał w 2021 r. w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych pn. "Polskie Domy Drewniane - mieszkaj zgodnie z naturą".

Centrum służy przede wszystkim promocji drewna jako wszechstronnego, ekologicznego i nowoczesnego materiału budowlanego.

Zastosowane w budynku rozwiązania, a także jego funkcjonalność i estetyczny wygląd sprawiły, że obiekt został doceniony podczas 24. Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" w kategorii „Budynek z drewna”, a także w konkursie Ministerstwa Klimatu „Dom z klimatem”.

Warsztaty, które odbyły się 3 marca miały na celu przedstawienie możliwości zastosowania w edukacji leśnej gry dydaktycznej Super Surowiec, z uwzględnieniem najnowszych metod i technik edukacyjnych. W warsztatach wzięli udział także przedstawiciele RDLP w Warszawie z Zespołu ds. Promocji i Mediów.

Fot. Kolaż zdjęć przedstawiających grupę nauczycieli i leśników podczas warsztatów poświęconych grze dydaktycznej Super Surowiec. Autorzy zdjęć: Paweł Mrowiński, Karolina Barc.

W drugiej części zajęć uczestnicy warsztatów rozpoznawali różne gatunki drzew na podstawie bogatej kolekcji krążków drewna oraz obejrzeli pokaz szyszek różnych gatunków sosen.

Dodatkowe informacje:

1) Centrum Promocji Drewna JATA już otwarte

2) Gra dydaktyczna Super Surowiec