Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy na majówkę

W czasie świąt majowych zapraszamy do odwiedzin Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich to doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę oraz atrakcyjny teren do uprawiania turystyki przyrodniczej oraz rekreacji.

W drewnianej leśniczówce z 1926 roku znajdują się sale wystawowe z ciekawą ekspozycją o tematyce przyrodniczo-leśnej. Prezentowane są tu wybrane zagadnienia dotyczące związków człowieka z lasem, zasadami gospodarowania w lasach, ochroną lasu, ochroną przyrody, kulturotwórczą rolą lasu i ciekawostki geologiczne. 

Na terenie ośrodka oraz w niewielkim ogrodzie dendrologicznym można podziwiać kolekcję drzew i krzewów z różnych stron świata, w tym ok. 40 gatunków sosen.

Z tarasu widokowego murowanej wieży widoczne są rozległe lasy, niebieskie oczka stawów hodowlanych, Jezioro Brodzkie, malowniczo położone miejscowości zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Przy wieży znajduje się duży parking.

W pobliskim lesie (dawniej park spacerowy rodziny Brühlów) znajduje się leśna ścieżka dydaktyczna "Na Wąwozach", wyposażona w nowe tablice edukacyjne. Trasa ścieżki wiedzie przez bogaty, mieszany las; ma kształt pętli - rozpoczyna się tuż za bramą wiodącą na teren ośrodka, a kończy przy wieży przeciwpożarowo-widokowej. Długość ścieżki to około 800 m (link). 

Dni i godziny otwarcia OEPL w Jeziorach Wysokich w czasie świąt majowych:

  • 1, 2, 3 i 4 maja - wieża i ośrodek (sale wystawowe, ogród dendrologiczny) od 9.00 do 17.00;
  • w niedzielę czynna jest tylko wieża od 11.00 do 17.00.

Kontakt: 607 133 384; 607 133 760

Zapraszamy!

Więcej informacji: 

1) zasady korzystania (link)

2) o OEPL w Jeziorach Wysokich (link)