Wydarzenia Wydarzenia

Audycja z leśnikiem

Podczas ósmej, ostatniej w tym roku kalendarzowym, audycji na żywo w Radio Zachód, o tym, co dzieje się zimą w lesie, o zaletach naturalnej choinki i o pracy leśników, będzie rozmawiał - z panią redaktor Bogusławą Patalas - leśnik Paweł Mrowiński.

Dla słuchaczy, jak zwykle, będą zagadki z nagrodami - leśnymi kalendarzami ze zdjęciami Pawła Mrowińskiego, od Nadleśnictwa Lubsko.

Na głównym zdjęciu jest widoczny zimowy las - młode sosny pokryte śniegiem rosnące po obu stronach leśnej drogi pokrytej śniegiem oraz data audycji 12 grudnia. 

 

Na zdjęciu widoczna jest pierwsza, tytułowa strona kalendarza, dla której tłem jest drewniana, wykonana z sosnowych desek podłoga. Na górze strony znajduje się zielony pasek,a na nim białe logo Lasów Państwowych i napis Nadleśnictwo Lubsko, na dole strony na zielonym pasku widnieją napisy: 2021, adres strony intrnetowej www.lubsko.zielonagora.lasy.gov.pl, wszystkie zdjęcia zostały wykonane w lasach Nadleśnictwa Lubsko. Pomiędzy zielonami paskami jest widoczne zdjęcie biurowca Nadleśnictwa Lubsko - dużej kamienicy z starym stylu w jasno-kremowo i brązowych barwach. Na piewszym planie jest widoczny metalowy czarny płot, a za nim maszt z flagą Lasów Państwowych, latarnia oraz zielony trawnik, mały świerk i krzewy. 

 

Na zdjęciu jest widoczna strona kalendarza z czerwca, na tle drewnianej podłogi wykonanej z desek sosnowych. Na górze strony jest widoczne zdjęcie dużego chrząszcza jelonka rogacza (link do Wikipedii) na drewniamym pniaku.

Autor zdjęć: Paweł Mrowiński