Wydarzenia Wydarzenia

Zimowe Ptakoliczenie

Zapraszamy na "Zimowe Ptakoliczenie" do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Policz z nami!

Podczas akcji każdy może policzyć i zanotować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik, działkę, ogród, pobliski park lub skwer. Obserwacje przeprowadzić można indywidualnie, z rodziną, w gronie znajomych lub podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem.

Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją edukacyjną, w którą może włączyć się każda chętna osoba, organizacja lub stowarzyszenie.

Krajowym organizatorem Zimowego Ptakoliczenia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Przewodnikiem wycieczki, organizowanej przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, będzie jego szef - Paweł Mrowiński. Wycieczka ma charakter otwarty, tzn, każdy chętny będzie mile widziany. 

Uwaga! Dzieci i młodzież do lat 18. powinny być pod opieką osoby dorosłej. Prosimy, aby pamiętać o ciepłym ubraniu i solidnych butach!

 

Szczygieł - ptak zimy 2019 r., fot. Paweł Mrowiński

 

Trasa: zbiórka w sali konferencyjnej OEPL w Jeziorach Wysokich (samochód zostawiamy na parkingu pod wieżą), obserwacje w ogrodzie dendrologicznym, przejście ścieżką "Na Wąwozach" do pomostu na jeziorze, dalej przez wieś Jeziory Wysokie.

Na zakończenie akcji planujemy ognisko dla chętnych (własny prowiant).

Gwarantujemy: gorącą herbatkę oraz dla wszystkich uczestników wydarzenia najnowszy, zimowy numer "Ech leśnych" z płytą "Tajemnice ptaków"!

Prosimy o potwierdzenie obecności (tel. lub e-mail)

Wydarzenie na FB

Więcej informacji na stronie OTOP: Zimowe Ptakoliczenie 2019