Wydarzenia Wydarzenia

Zimowe Ptakoliczenie 2017

Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją edukacyjną, w którą może włączyć się każda chętna osoba, organizacja lub stowarzyszenie.
 

W ramach Zimowego Ptakoliczenia obserwatorzy skupiają się na tych gatunkach, które zimą można spotkać najbliżej człowieka. 


Podczas akcji każdy może policzyć i zanotować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik, działkę, ogród, pobliski park lub skwer. Obserwacje przeprowadzić można indywidualnie, z rodziną, w gronie znajomych lub podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem.

Przewodnikiem wycieczki, organizowanej przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, będzie jego szef - Paweł Mrowiński. Wycieczka ma charakter otwarty, tzn, każdy chętny będzie mile widziany. 

Uwaga! Dzieci i młodzież do lat 18. powinny być pod opieką osoby dorosłej. Prosimy, aby pamiętać o ciepłym ubraniu i solidnych butach!

Trasa: zbiórka w sali konferencyjnej OEPL w Jeziorach Wysokich (samochód zostawiamy na parkingu pod wieżą), obserwacje w ogrodzie dendrologicznym, przyjście ścieżką "Na Wąwozach" do pomnika przyrody "Hubertus", dalej przez wieś Jeziory Wysokie, koniec trasy - wieża obserwacyjno-widokowa.

 


 

W logo Zimowego Ptakoliczenia znajduje się gil, fot. Paweł Mrowiński

 

Dla uczestników mamy niespodziankę: darmowy, zimowy numer "Ech leśnych" z ciekawymi artykułami o tematyce przyrodniczej, a dla dzieci audiobook o leśniczym Piątku. :)

Na Facebook-u informacje o wydarzeniu znajdują się pod linkiem: Zimowe Ptakoliczenie 

Inicjatorem i głównym organizatorem Zimowego Ptakoliczenia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Więcej informacji na temat akcji: http://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/