Asset Publisher Asset Publisher

Zimowe Ptakoliczenie

Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją edukacyjną, w którą może włączyć się każda chętna osoba, organizacja lub stowarzyszenie.

Podczas akcji każdy może policzyć i zanotować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik, działkę, ogród, pobliski park lub skwer. Obserwacje przeprowadzić można indywidualnie, z rodziną, w gronie znajomych lub podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem. Krajowym organizatorem Zimowego Ptakoliczenia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Przewodnikiem wycieczki, organizowanej przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, będzie jego szef - Paweł Mrowiński. Wycieczka ma charakter otwarty, tzn, każdy chętny będzie mile widziany. 

Uwaga! Dzieci i młodzież do lat 18. powinny być pod opieką osoby dorosłej. Prosimy, aby pamiętać o ciepłym ubraniu i solidnych butach!

Trasa: zbiórka w sali konferencyjnej OEPL w Jeziorach Wysokich (samochód zostawiamy na parkingu pod wieżą), obserwacje w ogrodzie dendrologicznym, przyjście ścieżką "Na Wąwozach" do pomnika przyrody "Hubertus", dalej przez wieś Jeziory Wysokie, koniec trasy - wieża obserwacyjno-widokowa.

 

 

Dla uczestników mamy niespodziankę: darmowy, zimowy numer "Ech leśnych" z ciekawymi artykułami o tematyce przyrodniczej, a dla dzieci i młodzieży płytę z opowiadaniami Jana Jerzego Karpińskiego "Z puszcz i lasów". Zapraszamy!

Lista wszystkich wycieczek