Web Content Display Web Content Display

Inwestycje w ramach środków unijnych

 

 

Divisions and others

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Polityka pestycydowa

Polityka pestycydowa

Szanowni Państwo,

Wszystkie Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, w tym Nadleśnictwo Lubsko, posiadają certyfikat FSC. Certyfikat ten oznacza, że dana jednostka Lasów Państwowych prowadzi odpowiedzialną gospodarkę leśną, w aspekcie społecznym, ekologicznym i ekonomicznym.

Co roku jesteśmy poddawani audytowi przez firmę zewnętrzną, który sprawdza spełnienie wszystkich surowych kryteriów niezbędnych dla utrzymania certyfikatu.

1 stycznia 2021 r. weszła w życie nowa Polityka Pestycydowa FSC. W związku z obowiązkiem prowadzenia działań gospodarczych w oparciu o jej zasady informuję, iż na gruntach dzierżawionych od Nadleśnictwa z zasady zabronione jest stosowanie pestycydów syntetycznych.

W przypadku konieczności zastosowania pestycydów należy obowiązkowo przeprowadzić Ocenę Ryzyka Środowiskowego i Społecznego.

Z uwagi na obszerność dokumentu Nowej Polityki pestycydowej oraz Wykazu Wysoce Niebezpiecznych Pestycydów (WNP) z ich treścią można zapoznać się w siedzibie Nadleśnictwa Lubsko, ul. E. Plater 15, 68-300 Lubsko, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu ( tel. 68 3720400).

Treść Polityki pestycydowej FSC oraz Wykaz Wysoce Niebezpiecznych Pestycydów (WNP) zabronionych przez FSC jest również dostępny na stronie internetowej https://pl.fsc.org/pl/dokumenty pod nazwami: FSC-POL-30-001 V3-0 Polityka pestycydowa FSC oraz FSC-STD-30-001a V3-0 Wykaz Wysoce Niebezpiecznych Pestycydów wg FSC.

Z poważaniem,
Leszek Banach
Nadleśniczy