Wydarzenia Wydarzenia

Audycja z leśnikiem. Zimowe Ptakoliczenie

Podczas pierwszej - w tym roku kalendarzowym - audycji na żywo w Radio Zachód, o tym, co dzieje się w styczniu w lesie oraz o corocznej akcji edukacyjnej pt. Zimowe Ptakoliczenie, będzie rozmawiał - z panią redaktor Bogusławą Patalas - leśnik Paweł Mrowiński.

Dla słuchaczy, jak zwykle, będą zagadki z nagrodami od Nadleśnictwa Lubsko.

Na dole strony, w materiałach do pobrania znjduje się prezentacja (PDF)  o Zimowym Ptakoliczeniu 2021.

W prezentacji znajduje się wiele ciekawych informacji o ptakach, które można spotkać przy karmniku, a także zdjęcia tych ptaków. Polecamy do wykorzystania przez nauczycieli i miłośników ptaków.

 

Infografika Lasów Państwowych pt. "Jak mądrze dokarmiać ptaki?". Umieszczono tu zdjęcia (od lewej): sikory bogatki, łabędzia niemego, gila i dzięcioła dużego. Tekst dotyczny zalecanego pokarmu: ziarna zbóż, orzechy, niesolony tłuszcz (słonina, tzw. pyzy, czyli tłuszcz z ziarnami) oraz miejsca (nie wrzucamy pokarmu do wody, karmniki ustawiamy czy wieszamy w pobliżu drzew lub krzewów na odpowiedniej wysokości, aby chronić ptaki np. przed kotami i czasu dokarmiania (ważna jest ciągłość dokarmiania).

 

Na zdjęciu głównym znajduje się infografika z trzema poziomymi zdjęciami sikory modrej przy karmniku wykonanym z drewna. Na zdjęcia jest nałożona biała ramka z logo Lasów Państwowych, grafiką stylizowanych ptaków (w lewym dolnym rogu) i napisem #zptasiejperspektywy, fot. Paweł Mrowiński