Aktualności Aktualności

Warsztaty dla nauczycieli "Super surowiec"

Czy jest obojetne, jakich surowców używamy w gospodarce i codziennym życiu oraz jakich surowców będziemy używać w przyszłości?

W Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Lesnej w Jeziorach Wysokich odbyły się warsztaty dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i techniki, którzy oceniali grę Super surowiec jako środek dydaktyczny, który może pomóc dzieciom i młodzieży szkolnej w odpowiedzi na to pytanie.

Nauczyciele ocenili grę pozytywnie, a podczas grupowych ćwiczeń jednogłośnie wybrali drewno - jako super supowiec!

Informacje o grze "Super surowiec" - link

Super surowiec to zestaw edukacyjny, przeznaczony do zajęć z całą klasą (lub dość dużą grupą), złożony z prostych elementów o tej samej wielkości i kształcie, wykonanych z surowców naturalnych i wytworzonych przez człowieka wraz z obudową merytoryczną, który pozwala na:

1) porównanie i ocenę różnych surowców wykorzystywanych przez człowieka w życiu codziennym i gospodarce,
2) przedstawienie walorów drewna jako surowca uniwersalnego, przyjaznego dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka, powszechnie wykorzystywanego w wielu dziedzinach życia.

Filmik przedstawia fragment warsztatów dla nauczycieli na temat metodyki zajęć z zastosowaniem gry dydaktycznej Super surowiec.

 

 

Gra Super surowiec została wydana w ramach projektu Drewno jest wspaniałe prowadzonego w roku 2017 przez Nadleśnictwo Lubsko i RDLP w Zielonej Górze we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych, jako element kampanii "Lasy Państwowe. Zapraszamy - Las - dobre sąsiedztwo".