Asset Publisher Asset Publisher

Konkurs "Wiosna bez płomieni" - wyniki

Znamy wyniki 28 edycji konkursu plastycznego "Wiosna bez płomieni"!

Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół z terenu Nadleśnictwa Lubsko. I etap konkursu odbywał się w szkołach, gdzie szkolne komisje konkursowe wybrały najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych. Drugi etap odbył się 31 maja w OEPL w Jeziorach Wysokich.

Komisja konkursowa w składzie: Janusz Orzepowski (artysta plasyk) - przewodniczący Komisji, Paweł Mrowiński i Ilona Mrowińska (Nadleśnictwo Lubsko) dokonała wyboru wśród zakodowanych prac przesłanych przez szkoły, zgodnie z regulaminem konkursu. 

Zadaniem uczniów w kategorii I , II i IV było wykonanie plakatu, rysunku lub minikomiksu, natomiast zadaniem uczniów w kategorii III było wykonanie lapbooka na temat ochrony lasów przed pożarami.

Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia dla środowiska przyrodniczego oraz życia i zdrowia człowieka związane z procederem wiosennego wypalania łąk i nieużytków oraz z pożarami lasów, a także kształtowanie aktywnych postaw w celu ochrony środowiska leśnego.

W konkursie łącznie wzięło udział 461 osób z 8. szkół z terenu Nadleśnictwa Lubsko.

Lista laureatów:

I kategoria – klasy 1 – 3 SP

I miejsce – Ewa Wąsik z SP nr 2 w Lubsku

II miejsce – Filip Ordecki z SP nr 1 w Lubsku  

III miejsce – Dominik Rogos z SP w Górzynie

Wyróżnienia: 1) Vira Shuptar z SP nr 3, 2) Julia Szerłat z SP nr 2 w Lubsku, 3) Anastazja Żekieć z SP nr 1 w Lubsku, 4) Jadwiga Brzezińska z SP w Starosiedlu 

II kategoria – klasy 4 – 5 SP

I miejsce – Aleksandra Macierzyńska z SP w Brodach

II miejsce –  Amelia Kozieł z SP nr 2 w Lubsku

III miejsce –  Fabian Trojnar z SP nr 2 w Lubsku

Wyróżnienia: 1) Julia Banaś z Niepublicznej SP w Lubsku, 2) Gabriela Stańkowska, Michał Góralczyk i Maja Walkowska z SP nr 3 w Lubsku

III kategoria – klasy 6 – 8 SP

I miejsce – Jakub Szturomski z Niepublicznej SP w Lubsku

II miejsce –  Marcelina Wierzbicka z SP w Górzynie

III miejsce –  Nikola Przybecka z SP nr 2 w Lubsku

Wyróżnienia: 1) Julia Gołębiewska z SP nr 2 w Lubsku, 2) Wiktoria Siewiera z SP w Górzynie, 3) Hanna Stodolska z Niepublicznej SP w Lubsku

IV kategoria – uczniowie szkół ponadpodstawowych

Wyróżnienie: Michalina Trzebińska z ZOSiE w Lubsku

Składamy podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za udział w konursie oraz   gratulacje dla laureatów. Serdeczne dziękujemy nauczycielom lubskich szkół za trud i zaangażowanie!

Nagrody i dyplomy będą dostarczone do szkół w ostatnim tygodniu nauki, przed zakończeniem roku szkolnego.