Asset Publisher Asset Publisher

Mieszkanki Lubska posprzątały las

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubko spotkał się z mieszkankami Lubska, które z własnej inicjatywy posprzątały las.

Panie: Zofia, Teresa i Irena uprawiają spacery z kijkami na leśnej drodze Lubsko - Białków. Trasa wiedzie przez Park Lubski, który łączy się z terenami leśnymi.

Panie były zbulwersowane porzuconymi w lesie śmieciami i postanowiły je  posprzatać. Początkowo zbierały śmieci w zwykłe torebki foliowe. Jednak gdy ilość zbieranych śmieci okazała sie zbyt duża, zwróciły sie o pomoc do Nadleśnictwa Lubsko. 

Pracownicy nadleśnictwa dostarczyli paniom duże worki na odpady oraz wywieźli zebrane śmieci. Wśród odpadów najwięcej było małych, szklanych butelek po alkoholach, aluminiowych puszek po napojach oraz opakowań foliowych. Panie znalazły także kilka opon.

W ramach podziękowania, 31 sierpnia, Nadleśniczy Leszek Banach zaprosił panie do siedziby nadleśnictwa. Podczas rozmowy okazało się, że panie postanowiły także propagować hasła antyśmieciowe, które same wymyśliły, m.in.: "Pamiętaj wędrowniku, śmieci zostawiaj zawsze w śmietniku.", " Nie wyrzucaj śmieci - jak leci!", " Nie zostawiaj śmieci w lesie, bo on tego już nie zniesie", "Okaż kulturę i chroń naturę!".

Postawa pań: Zofii, Teresy i Ireny zasługuje na uznanie i jest godna naśladowania!