Asset Publisher Asset Publisher

Wieża w Jeziorach Wysokich - komunikaty i nowości

Od 1 kwietnia taras wieży przeciwpożarowo-widokowej w Jeziorach Wysokich będzie ponownie dostępny także w niedziele od godz. 11.00 do 17.00.

W okresie późnojesiennym i zimowym na taras wieży można było wejść i podziwiać panoramę okolicy jedynie w godzinach pracy ośrodka, czyli od wtorku do soboty. Od 1 kwietnia taras wieży będzie ponownie dostępny także w niedziele od godz. 11.00 do 17.00.

O wyjątkach, kiedy wejście na wieżę nie będzie możliwe, będziemy Państwa informować. Takim wyjątkiem jest m.in. Niedziela Wielkanocna (9 kwietnia 2023 r.).

Jednocześnie przypominamy, że taras widokowy wieży jest niedostępny dla turystów podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak burza, czy bardzo silny wiatr oraz podczas świąt (Wielkanoc, Boże Narodzenie i in. święta).

W razie wątpliwości czy pytań o dostępność wieży i ośrodka (sale wystawowe, ogród dendrologiczny, wiata z paleniskiem) można do nas zadzwonić w godzinach pracy ośrodka: tel. 607 133 384.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich jest czynny:

  • wtorek: 9.00 - 17.00
  • środa - piątek: 8.00 - 17.00
  • sobota: 9.00 - 17.00

W ośrodku można zakupić:

  • miniaturkę wieży (magnes na lodówkę / figurka wolnostojaca) - 17 zł/szt.
  • znaczki turystyczne (link) - 8 zł/szt.
  • Przewodnik "Od Warty po Dolne Łużyce" (LOTUR) - 35 zł/szt.

Polecamy mapę (do pobrania w PDF) lasów zielonogórskich (frag. - na zdjęciu). Mapa z sreii nieMAPY jest szczególnie atrakcyjna dla rodzin z dziećmi. Przedstawia najbardziej interesujące do zwiedzania miejsca w lasach zielonogórskich.

Więcej informacji:

1) OEPL w Jeziorach Wysokich (link)

2) Wieża przeciwpożarowo-widokowa im. Karola Wilera w Jeziorach Wysokich (link)

3) zasady korzystania i odpłatność (link)

4) nieMAPA Lasów Zielonogórskich (link)